Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny). Posiada II stopień specjalizacji w zakresie chorób płuc i chorób wewnętrznych. Pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry i Kliniki Pneumonologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Koordynator Oddziałów COVID S w Uniwersyteckim Centrum Medycznym w Gdańsku.
Posiada wieloletnie doświadczenie kliniczne w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń układu oddechowego i alergicznych, w szczególności schorzeń obturacyjnych. Autor wielu prac naukowych oraz podręczników z zakresu chorób płuc i alergologii.
Pulmonolog i internista, Kierownik Pracowni Badań Czynnościowych Układu Oddechowego. Od wielu lat zajmuje się również problematyką badań czynnościowych w chorobach układu oddechowego oraz zagadnieniami związanymi z niewydolnością oddychania, dusznością i ograniczeniem wydolności fizycznej. Klinicysta, nauczyciel akademicki i pracownik naukowy – autor szeregu publikacji i rozdziałów w podręcznikach.
Czy spirometria jest potrzebna do rozpoznania POChP?
Praktyczne wskazówki jak wykonać i zinterpretować badanie spirometryczne.
W środę 27 października o godzinie 19:30 nasi Prelegenci,
prof. dr hab. n. med. Krzysztof Kuziemski oraz dr hab. n. med. Tadeusz Przybyłowski,
poprowadzili dla Państwa specjalny webinar, w czasie którego przybliżyli tajniki badania spirometrycznego oraz opowiedzieli o zagadnieniach związanych z POChP.
W czasie spotkania Prelegenci odpowiedzieli na pytania zadane przez uczestnikó webinaru.
Zapraszamy do zapoznania się z zapisem webinaru