Bezpłatny webinar

Od nadciśnienia tętniczego do migotania przedsionków – jak zapobiegać? Jak skutecznie leczyć?

01/09/2021 środa19:0060 minut
Zobacz webinar

Specjalista chorób wewnętrznych i hipertensjologii, posiada też tytuł Clinical Hypertension Specialist, przyznawany przez European Society of Hypertension. Przez wiele lat związany z Kliniką Nadciśnienia Tętniczego Narodowego Instytutu Kardiologii w Warszawie, obecnie jest Kierownikiem Zakładu Epidemiologii, Prewencji Chorób Układu Krążenia i Promocji Zdrowia tego Instytutu. Jest głównym badaczem trzeciej edycji badania epidemiologicznego WOBASZ, która zostanie przeprowadzona w latach 2023-2024.

Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego w kadencji 2020–2022. Należy także do Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, European Society of Cardiology oraz European Society of Hypertension.

Jest autorem licznych artykułów naukowych w cenionych czasopismach w Polsce i za granicą, a także autorem i współautorem wielu monografii, głównie na temat nadciśnienia tętniczego, chorób metabolicznych, prewencji chorób układu sercowo-naczyniowego oraz zdrowego stylu życia. Dorobrek prof. Aleksandra Prejbisz obejmuje 137 prace oryginalne, 193 prace poglądowe, 43 prace kazuistyczne o łącznym IF 765 i h-Index 33.

Prof. dr hab. n. med. Aleksander Prejbisz jest współautorem wytycznych postępowania w nadciśnieniu tętniczym PTNT z 2019 roku, głównym autorem wytycznych postępowania w nadciśnieniu tętniczym w ciąży PTNT/PTK/PTGiP z 2018 roku. Jest współtwórcą wytycznych polskich towarzystw naukowych i sekcji dotyczących zespołu metabolicznego z 2022 roku, które wprowadziły nową definicję tego zespołu.

Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, a także cenionym dydaktykiem, wykładowcą i prelegentem na konferencjach i kongresach.

specjalista kardiolog, hipertensjolog, specjalista chorób wewnętrznych

Od nadciśnienia tętniczego do migotania przedsionków

Jak zapobiegać? Jak skutecznie leczyć?

 

– Czy skuteczna kontrola ciśnienia może zapobiec migotaniu przedsionków?
– Nadciśnienie i migotanie przedsionków – czy wpływa na wybór leków?
– Co zrobić, aby chory nie miał kolejnych napadów migotania przedsionków?
– Nadciśnienie tętnicze, migotanie przedsionków i udar mózgu – czy tylko leczenie przeciwkrzepliwe?
– Beta-adrenolityki – kiedy i jak stosować u chorych z migotaniem przedsionków?

 

Zapraszamy do obejrzenia pełnego zapisu webinaru prof. Aleksandra Prejbisza i prof. Marcina Grabowskiego! 

Dziękujemy, że byli Państwo z nami, i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych aktywnościach Kompendium24.pl!